Zamień się w cukiernika!


Czy wiesz, że będąc w Toruniu możesz upiec własne pierniki według pradawnej oryginalnej receptury? Od dawien dawna stanowią one symbol tego urokliwego miasta położonego nad Wisłą. Niegdyś wyroby te były swoistym prezentem, małym dziełem sztuki. Obecnie jednak korzenne słodkości są głównie ochoczo zjadane, zarówno przez turystów, jak i mieszkańców miasta.
By móc się przekonać, jak niegdyś tutejsi cukiernicy tworzyli swoje słodko-korzenne dzieła sztuki, należy udać się do Muzeum Toruńskiego Piernika, znajdującego się zaledwie 2 minuty spacerem od naszego obiektu noclegowego.

Link do strony internetowej Muzeum Toruńskiego Piernika


Sport w mieście Kopernika


Będąc w Toruniu nie można zapominać, że miasto to jest dla kibiców Speedway Ekstraligi ważnym punktem na mapie. Na nowoczesnym, wybudowanym w 2009 r. stadionie użytkowanym obecnie przez klub żużlowy KS Toruń, odbywa się wiele imprez związanych zarówno z tą dyscypliną sportu (tzw. mecze żużlowe), jak i koncertów światowych gwiazd muzyki.
Wychodząc naprzeciw kibicom tego sportu, jak i uczestnikom koncertów, oferujemy dogodne i szybkie skomunikowanie naszego obiektu z Motoareną Toruń (bezpośredni tramwaj, linia nr 2 i 5).

Link do strony Klubu, na której znajdują się wszelkie informacje na temat zawodników, stadionu oraz rozgrywek: KS Toruń


Szeroka – droga o wielu obliczach


Podczas spaceru na starówce nie da się przeoczyć najbardziej reprezentacyjnej ulicy w Toruniu, a mianowicie: Szerokiej. Jest to niewątpliwie najbardziej oblegany deptak Starego Miasta, prowadzący turystów prosto na Rynek Staromiejski. Usytuowanie naszego obiektu noclegowego przy tejże ulicy sprawia, że nasi Goście mają na wyciągnięcie ręki wiele ciekawych sklepów, butików, kawiarni czy restauracji. Spacerując popularnym toruńskim deptakiem warto jednak spojrzeć nie tylko na piękne, bogato zdobione kamienice, lecz również pod nogi, a więc na umieszczone w płytach chodnikowych herby Miast Hanzeatyckich, tworzące pamiątkową aleję po dawnych czasach świetności.


Astronomia na wyciągnięcie ręki


Myśląc o astronomii w kontekście Torunia, natychmiast pojawia się skojarzenie: Mikołaj Kopernik. Ten światowej sławy astronom urodził się przed laty właśnie w tym mieście. Dlatego też warto jest odwiedzić domniemane miejsce jego urodzin, a mianowicie: Dom Kopernika, znajdujący się przy ulicy noszącej jego imię – zaledwie 4 minuty spacerem od naszego obiektu noclegowego. Ciężko jest sobie również wyobrazić to miasto bez obecności takich atrakcji astronomicznych, jak: Planetarium czy Obserwatorium Astronomiczne. Kolejnym ważnym punktem na mapie Torunia jest fontanna Cosmopolis znajdująca się w odległości zaledwie 7 minut pieszo od Apartamentów. Atrakcja ta, której 113 dysz wodnych umieszczono na orbitach m.in. Merkurego, Ziemi czy Jowisza, uruchamiana jest w sezonie turystycznym.

Linki do obiektów muzealnych:
Dom Mikołaja Kopernika
Planetarium